עוזרי רופא בטרם PA - Terem דלג לתוכן ראשי
1-599-520-520
עוזרי רופא בטרם PA

עוזרי רופא בטרם PA

תכנית ראשונה וייחודית של טרם אשר מקדמת ומכשירה אנשי צוות רפואי, פרמדיקים ואחיות בעלי ניסיון בתחום הרפואה הדחופה לשמש כעוזרי רופא. החניכים נדרשים להכיר היטב את עקרונות הטיפול על פי פרוטוקולי הטיפול של 'טרם', ולהשתלם עם הרופאים הבכירים של רשת המרפאות בטיפול בחולים, תוך כדי חניכה אישית. כיום קיימים עוזרי רופא ברפואה דחופה ועוזרי רופא אורתופד המבצעים את תפקידם בצורה נאמנה תחת השגחתם של הרופאים הבכירים ומסייעים בטיפול במאות אלפי הפונים למרפאותינו.

הכשרה לעוזר רופא: ההתחלה

מאז שנת 2010, רשת טרם נהיתה חלוצה בתחום עוזרי הרופא בארץ. טרם יוזמת ומובילה את תחום עוזרי הרופא במדינת ישראל ומשדרגת את יכולותיהם ומעמדם מרגע לרגע.
תחום עוזרי הרופא מפותח מאוד במדינות המערב, כשבארצות רבות עוזרי הרופא מובילים ומסייעים רבות למערכות הרפואה ומובילים ביכולותיהם ובידיעותיהם.
רשת טרם החלה בשימוש בעוזרי הרופא לפני מספר שנים, עם פתיחת הקורס הפנימי הראשון לעוזרי רופא ברפואה דחופה בהובלת ד"ר דוד זלוטניק, סמנכ"ל רפואי של טרם, וד"ר זאב ווימפהיימר, מנהל רפואי של מוקד בית שמש. בקורס משתתפים אנשי צוות סיעודי עם רקע אקדמאי של סיעוד או רפואת חירום (פרמדיקים) וותק מתאים בתפקידם.

עוזר רופא בתחום הרפואה הדחופה

הקורס אורך כשנה ובמהלכו לומדים החניכים על מגוון התחומים של רפואה דחופה בדגש על מחלות וטיפולים, תרגול בדיקת חולים, תפירות, הדבקות ועוד. לאחר שלבים אלו, יוצאים החניכים לשטח לעבודה בצמוד לרופאים הבכירים של הרשת ומסייעים בבדיקת חולים במרפאות השונות.

עוזר רופא בתחום האורטופדי

עם הצלחת התוכנית ברפואה הדחופה, הוכנסה תוכנית נוספת של עוזרי רופא באורתופדיה בראשות ד"ר אמיר רובין, אורתופד מומחה בביה"ח שערי צדק וראש מערך האורתופדיה בטרם. התוכנית כוללת לימודים עיוניים ומעשיים בטרם ובחדר המיון ומחלקות האורתופדיה בבית החולים שערי צדק. בהמשך הלימודים יוצאים החניכים לעבודה בשטח בצמוד לאורתופדים ולעבודה במרפאות השונות.

העתיד

בעתיד קיים תכנון להמשיך בפיתוח התחום ולקדם אקדמיזציה שלו במטרה לחזק את מערכת שירותי הרפואה של מדינת ישראל ולהמשיך להוביל את תחום הרפואה הדחופה בארץ.

יצירת קשר
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.